Dlaczego facet zdradza

Mnóstwo pań na odmiennym etapie życia zastanawia się nad tym, dlaczego facet zdradza. Odnalezienie odpowiedzi na to pytanie, być może pozwoliłoby uniknąć mnóstwo miłosnych kłopotów.

Zdrada u mężczyzny jest wywołana wieloma przyczynami. Co ciekawe, swoje spełnienie seksualne to jedynie jedna z nich, niekoniecznie najistotniejsza. Mężczyzna zdradza przede wszystkim po to, aby udowodnić własną wartość jako mężczyzny a łowcy, aby pokazać własną atrakcyjność. Chęć uzasadnienia własnej wartości przenosi się na sam akt seksualny. Gdyż panowie w akcie tym są skupieni na dążeniu do orgazmu, to ową właśnie wartość starają się dostarczyć także kobiecie. Największą radość zapewnia im doprowadzenie do szczytowania kobiety, co jest dowodem na ich efektywność jako kochanka, i co za tym idzie, pełnowartościowego mężczyzny.

Czemu mężczyźni zdradzają? Znużenie rutyną
Jedną z przyczyn zdrady może być obecna w życiu mężczyzny rutyna oraz uczucie znużenia życiem lub związkiem. Kiedy pomiędzy partnerami wygasa dwustronna fascynacja, zagrożenie niewierności szybko wzrasta. Pragnienie zmiany może być inspiracją do poszukiwania kolejnych doświadczeń „gdzie indziej”, np. w ramionach drugiej kobiet. Kiedy do związku wkrada się rutyna, należałoby szybko zareagować oraz zapobiegać monotonności. Lekceważenie takiej sytuacji oraz przyjmowanie poglądu, iż „tak wygląda życie”, jest niezwykle niebezpieczne i może doprowadzać do rozkładu relacji pomiędzy partnerami. Potencjalna zdrada tylko przyspieszy nieuchronny koniec.

Ponieważ nadarzyła się sposobność
Większość panów nie umie powiedzieć „nie”, gdy zdarza się szansa na seks – takie są fakty. Chociaż panowie nie są nieustannie bombardowani seksualnymi ofertami, to czasami otwierają się przed nimi określone możliwości. Czy to była dziewczyna przypomni o sobie po paru latach oraz podpowie niezobowiązujący seks, lub frywolna małolata będzie kręciła się ponętnie obok niego na parkiecie w klubie – mężczyzna z chęcią wykorzysta ową możliwość, ponieważ będzie w niej upatrywał jedyną szansę, jaka się właśnie pojawiła w jego życiu a kto wie, gdy nadarzy się równorzędna. Więc wydaje im się, iż nie mogą tego stracić.

Nie potrafi się zaangażować w związek
nie umie się angażować na poważnie. Broni się przed małżeństwem, lecz gdy już którejś uda się zawlec go do ołtarza, to będzie szybko chciał pokazać, iż to była pomyłka. Z reguły jest to odpowiednio ustawiony, młody mężczyzna, w kolejnej zdobyczy poszukujący usprawiedliwienia, iż stanie się ona tylko pięknym ozdobnikiem do jego kariery, lecz niczym więcej.

Niskie uczucie swej wartości
Kolejnym ewentualnym źródłem męskiej zdrady może być niskie uczucie swej wartości. Osoby, jakie mają o sobie złe zdanie, mogą próbować się dowartościowywać przez stałe szukanie akceptacji oraz uznania ze strony innych. W wypadku mężczyzny będącego w związku, może się to wiązać ze zdradą. Erotyczne podboje „na boku” oraz kolekcjonowanie jednorazowych kochanek, mogą mu poprawiać samopoczucie. Gdyż jest to zazwyczaj chwilowy rezultat, facet będzie nadal poszukiwał uznania swej atrakcyjności u coraz to nowych pań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here