Endermologia

Masaż endormologiczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ wiele osób zachwala sobie jego efekty. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego czym jest endermologia i w jaki sposób przeprowadzany jest zabieg endermologii.

Endermologia – czyli masaż podciśnieniowy

Zabieg endermologii przeprowadzany jest w specjalnych warunkach i używa się do niego specjalnego urządzenia. Każdy pacjent przed zabiegiem musi ubrać specjalny kombinezon, który chroni przed mikrourazami wynikającymi ze zbyt wysokiego ciśnienia. Pod takim specjalnym kombinezonem pacjent ma na sobie jednorazową bieliznę.

Gdy już mamy na sobie kombinezon, to możemy rozpocząć masaż podciśnieniowy, który wykonuje się głowicą zasysającą kombinezon. Taka głowica jest sterowana komputerowo, więc jej działanie jest bardzo dokładne.

Kto może korzystać z endermologii?

Z endermologii może korzystać każdy. Zabieg ten zalecany jest jednak przede wszystkim osobom, które się odchudzają oraz tym, które odczuwają ból kręgosłupa lub mięśni. Osoby cierpiące na choroby reumatyczne również powinny się zastanowić nad tym zabiegiem, ponieważ endermologia efekty pozwalają przestać odczuwać ból.

Jeżeli myślimy o skorzystaniu z dobrodziejstwa zabiegu endermologicznego, to powinniśmy odpowiednio się do niego przygotować. Warto więc dowiedzieć się więcej na ten temat, żeby mieć świadomość tego, że endermologia efekty najlepiej będą widoczne po ukończeniu całej serii zabiegów. Już po pierwszym zabiegu powinniśmy zauważyć różnice w wyglądzie naszego ciała, ale dopiero regularnie przeprowadzane zabiegi w odpowiednim czasie dadzą nam oczekiwany rezultat.

Jak działa endermologia?

Zabiegi endermologiczne pobudzają nasz układ limfatyczny i przyczyniają się do przyspieszenia procesu trawienia. Takie masaże rozbijają również tkankę tłuszczową i dzięki temu po pewnym czasie możemy liczyć na to, że cellulit całkowicie zniknie. Masaż podciśnieniowy dobrze wpływa na miejsca, w których odczuwamy ból i dlatego jest zalecany osobom, które mają problem z bólem kręgosłupa bądź odczuwają ból mięśni. Można powiedzieć, że takie masaże wpływają korzystnie na cały nasz organizm i przynoszą nam ulgę, więc warto się nad nimi poważnie zastanowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here