Euro w Polsce

Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym, kiedy euro wejdzie do Polski i mimo to, że w umowie z Unią Europejską jest zapisane, że Polska musi przyjąć Euro to będzie to bardzo ciężkie do zrealizowania i nie jest to nic dziwnego, ponieważ państwo Polskie od zawsze miało swoją walutę, a zamiana, jaką jest przyjęcie euro może wywołać tylko falę oburzenia w Polsce. Dlatego przed tak ważnymi dla całego kraju decyzjami jest bardzo dużo rozmów i pytań do ludzi, czy chcieliby oni, żeby euro weszło do Polski. Jednak mimo to, że świadomość ekonomiczna wśród Polaków jest bardzo mała to bardzo dużo osób mówi o tym, że nie chciałoby, żeby Euro weszło do Polski. Czy jest to błąd i kiedy euro w Polsce? Takie pytania będą zadawane w tym artykule. Postara się on odpowiedzieć na bardzo wiele zależności, a także przedstawić dwie strony tego wielkiego wydarzenia, jakim by było przyjęcie euro i każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy chciałby, żeby euro było w Polsce i żeby dostawać wypłatę w tej, a nie innej walucie.

Za przyjęciem euro
Przede wszystkim zjednoczy to Polskę z innymi krajami, które również posiadają euro. Druga sprawa to nawet jeśli ktoś chciałby zaatakować Polskę to na pewno inne kraje będą jej pomagać, bo nie będzie chodziło tutaj o to, że ktoś atakuje jakiś kraj tylko bardziej o to, że waluta jest zagrożona. Ta sama waluta i to, że może ona stracić na kursie wobec innych to bardzo poważna sprawa, jeśli chodzi o podejście ekonomiczne. Następny ważny element jest taki, że jeśli w Polsce byłoby euro to na pewno rozwój eksportu i importu byłby na wyższym poziomie. Nie trzeba by robić umów międzynarodowych z innymi krajami w obcej walucie tylko wszystko odbywało się w walucie jaką jest euro. Są to argumenty za przyjęciem euro i na pewno trzeba je wziąć pod uwagę. Jednak poniżej zostaną przedstawione argumenty przeciwko przyjęciu euro i wniosku powinien każdy wyciągnąć sobie samemu.

Przeciwko przyjęciu euro
Polska utraci suwerenność i nie będzie już krajem ze swoją walutą. Polityka fiskalna na tym na pewno ucierpi i może dojść do tego, że to Bank Centralny Unii Europejskiej będzie decydował o tym, jakie stopy procentowe będą w Polsce, a bank centralny z Polski nie będzie już miał tak dużego w tej sprawie głosu, a co za tym idzie mogą wzrosnąć wszelkiego rodzaju koszty związane z dostosowaniem prawa i umów. Trzeba będzie przekształcić wszystkie programy informatyczne, a także wszystkie umowy z innymi krajami i inne tego rodzaju sprawy. Polska stanie się krajem takim jak każdy inny i koszta będą mogły pochłonąć bardzo dużą część wydatków budżetowych, a co za tym idzie rząd będzie musiał podnieść podatki żeby załatać dziurę, która stwory się poprzez wydatki, które będą nieuniknione. Zarobki wcale nie będą wyższe, a ceny produktów nie będą niższe. Wszystko to żeby standard w całej Unii Europejskiej był taki sam i po to, żeby żaden kraj nie miał lepiej. Życie w Polsce będzie na pewno na niższym poziomie, a pierwsze lata życia w Polsce po wprowadzeniu euro będą na pewno ciężkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here