Na czym polegał fenomen popularnej gry ANGRY BIRDS

Czy jest tutaj ktoś kto nie zna jeszcze popularnej gry Angry Birds? Każdy kto w nią chociaż raz zagrał, wie, że jest to gra, która przyjemnie umila czas szczególnie wtedy gdy mamy przerwę od zajęć czy w poczekalni, gdy musimy załatwić jakąś sprawę. Ta gierka przypomniała nam się przy okazji odwiedzenia strony i szukania tanich klocków LEGO do odtworzenia dziecinnej pasji. Los tak zdecydował, że redaktor lata temu na gwiazdkę otrzymał właśnie klocki LEGO z serii Angry Birds.

Angry Birds to gra prosta, lekka i…całkiem miła, bo spędzona w towarzystwie kolorowych zwierzątek: ptaków i świnek, poza tym bardzo łatwa w obsłudze, jednakże wymagająca pewnego poziomu zręczności. Dlatego, że te słodkie zwierzęta wcale nie mają tak sympatycznych zamiarów, ponieważ ptaki tutaj są wiecznie złe i niezadowolone, dopóki nie zestrzelą schowanych w różnych miejscach na ekranie niespodziewających się zagrożenia, świnek. I tym tropem podążając, ptaki latają wyrzucane z procy za pośrednictwem działań użytkownika gry, a następnie w zależności pod jakim katem lecą, zbijają określoną ilość przedmiotów uzyskując tym samym punkty.

Gra Angry Birds nie jest skomplikowana i zapewne zadowoli ona fanów ptaków, fizyki i latających przedmiotów.

Cechy charakterystyczne gry ANGRY BIRDS, wizualne i te głębsze

Trzeba przyznać, że gra jest bardzo kolorowa i pomysł na animację pod względem bohaterów i pozostałych akcesoriów jest całkiem prosty, jednak to nie przeszkodziło zainteresować się grą tak wielkiej ilości użytkowników. Być może tutaj właśnie tkwi jej złoty punkt, bo gra nie wymaga zbytniego myślenia i główkowania, więc nie komplikuje szybkiego zdobywania punktów jako nagrody i przechodzenia w ekspresowym tempie na wyższe poziomy. Ciekawe jest to, że z każdym etapem zmienia sie grafika i ustawienie przedmiotów do zbicia, co powoduje że znużenie tutaj nie pojawia się po kilku kliknieciach.

Przewidywalność gry, jeśli osiągnęło się już wprawę w manewrowaniu kolorowymi ptakami, może być jednak dla ambitniejszych graczy nieco zniechęcająca pomimo osiąganych punktów, bo w końcu poziomy się kończą, a po przejściu wszystkich leveli, wracać się spowrotem do początku gry właściwie nie ma sensu.

Gra jest niezłym czasoumilaczem, ale zdaje się że tylko tyle, bo doprawdy brak tutaj możliwości zaangażowania się na dłużej i zdobywania bardziej wartościowych nagród niż punkty i levele.

Reklama dźwignią handlu? Angry Birds i Lego.

Pomimo prostoty gry i szybkiego przechodzenia gry można polubić głównych jej bohaterów za ich zabawny wygląd i sprytne, czasem skomplikowane charaktery. I zdarzyło się to nie tylko wśród użytkowników gry, choć pewnie i dzięki nim gra stała się bardzo popularna w wielu krajach na świecie. Twórcy gry nie byli wcale obojętni na tak korzystną dla nich sytuację i promując ją nieustannie sprawili, że animacją zainteresowało się duńskie przedsiębiorstwo Lego. Z tej współpracy powstała seria klocków LEGO ANGRY BIRDS, która przedstawia w kilku zestawach perypetie głównych bohaterów. Widać tutaj humorzaste ptaki, które wchodzą w interesujące interakcje z nie tak bezosobowymi już jak w grze, świnkami.

Przykładowo, świnki są sprawcami kradzieży ptasich jaj z wyspy w zestawie 75823 i mają nawet swojego króla, tak jak dowiadujemy się z dużego zestawu numer 75826, który ma ponad 850 elementów o nazwie “Zamek świńskiego króla”.

Seria oferuje również więcej zestawów przedstawiających równie zabawne i wciągające historyjki, które sprawiają że zabawa dzieci staje się urozmaiconą i inną niż wszystkie.

Nie tylko gra i klocki. Gdzie jeszcze pojawiają się Angry Birds?

Warto wiedzieć, że wiele elementów jest tuaj ze sobą ścisle powiązane i nie mogłoby być jednego bez drugiego. A mianowicie, chodzi o to, że najpierw była gra od roku 2009, następnie pojawiło sie zainteresowanie Lego i projektowanie klocków, a póżniej… powstał film animowany. Produkcja ta miała miejsce w roku 2016 i zdobyła kilka nominacji. Pomimo pojawiającej się krytyki film dobrze się przyjął wśród widzów i miał dobrą oglądalność, na tyle że w roku 2019 powstała druga, dalsza część perypetii zabawnych ptaków, która jest kontynuacją ich przygód oraz zacieśniania przyjacielskich więzów.

Co więcej, bohaterowie Angry Birds stali się również inspiracją do powstawania różnego rodzaju zabawek dla dzieci, na przykład maskotek, gier planszowych, a nawet kubków czy kalendarzy, dedykowane tym najwierniejszym fanom kolorowych ptaków i ich przygód.

Kto jeszcze nie zna tych bohaterów to może najwyższy czas sprawdzić którąś z powyższych propozycji związanych z nimi, które można z powodzeniem dobrać odpowiednio do wieku, a także zainteresowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here