pierwszy samochód
fot. Pixabay.com

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w prowadzaniu auta, jesteś świeżo po zdaniu egzaminu na prawo jazdy lub odnawiasz swoje umiejętności po kilku latach bez praktyki za kółkiem, powinieneś wybrać dla siebie odpowiedni model samochodu. Jaki? Podpowiadamy w poniższym wpisie!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/auto-dla-mlodego-kierowcy-sprawdz-popularne-modele/

Jakie auto do 5 tysięcy złotych może kupić młody kierowca? 

Jest kilka modeli samochodów, które możemy polecić młodym kierowcom. W pierwszej kolejności chcemy wspomnieć o modelu Skoda Fabia 1.4 II generacji, produkowanym w latach 1999-2007.Jego spalinowy silnik spala średnio około 7 litrów benzyny na 100 km.  Skoda jest łatwa w utrzymaniu mimo niskiej ceny, a dzięki temu nie musimy się martwić częstymi wizytami u mechanika. To dobry samochód do jeżdżenia po mieście, jest ekonomiczne i sprawne.

Innym samochodem do 5 tysięcy złotych, na jaki może sobie pozwolić młody kierowca, jest Audi A3 8l. Ma elektrycznie ustawiane lusterka, centralny zamek, isofix czy immobilizer, a przede wszystkim mocny silnik. Wnętrze jest solidnie wykonane, co sprawia, że komfortowo się nim jeździ. Średnie jego spalanie tego samochodu wynosi od 9 – 12,7 l/100 km.

Młodzi kierowcy również często inwestują w modele Volkswagen Polo IV generacji. Jest on nieco droższy od poprzedników, ponieważ musimy dać za niego około 7 tysięcy złotych. Model ten jest również młodszy od wyżej wymienionych – był produkowany do 2009 roku. Ma klimatyzację, podgrzewane lusterka, elektryczne szyby czy tapicerkę welurową. To niewielkie auto, które zmieści się na najciaśniejszych parkingach. Spala średnio około 7 litrów na 100 km. Ma więc niskie spalanie i jest niemal bezawaryjne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę po zakupie pierwszego auta?

Każdy młody kierowca musi zdać sobie sprawę z tego, że auto wiąże się nie tylko z radością z jego posiadania i frajdą prowadzenia, ale również należy pamiętać o wielu obowiązkach, które na nas spoczywają. Na przykład po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów w samocodzie należy wymienić olej silnikowy, podobnie jak filtr paliwa, filtr powietrza czy filtr kabinowy. Dzięki temu mamy większe szanse na to, że auto długo będzie nam służyć i jeździc niemal bezawaryjnie. inne obowiązku to również badania techniczne i regularne wizyty u mechanika.

Zobacz też: http://lov3.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu-pierwszego-samochodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here