buty przejściowe dla dzieci - jakie kupić?

Wybór odpowiednich półbutów dziecięcych, to nie lada zadanie. Tym bardziej, że to ma być obuwie na sezon jesienno-zimowy. Większość rodziców, wie czym grozi przemoczenie nóżek dziecka, które często przebywa na zewnątrz. Nieprawidłowo dobrane obuwie może być przyczyną częstych infekcji u dziecka i chorób.

Jak dobrać rozmiar półbutów, do stopy dziecka?

Przed wyborem odpowiednich półbutów dla dziecka należy dokładnie zmierzyć obie stópki naszej pociechy. Niektóre firmy posiadają specjalną miarkę stopy, która wylicza odpowiedni rozmiar butów. Wtedy zadanie jest prostsze, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy rodzic musi sam zmierzyć stopy dziecka.

Długość stopy dziecka mierzymy zawsze od czubka pięty do najdłuższego palca. Jeżeli zdarzy się tak, że dziecko ma stopy o różnych długościach, należy rozmiar buta dobrać do dłuższej stopy. Aby zapewnić dziecku komfort i wygodę, należy doliczyć lekki zapas w bucie, który nie będzie przekraczał 1 cm. Około tyle luzu dziecko powinno mieć w bucie.

Nigdy nie można kupować butów sporo za dużych, z myślą o kolejnych latach, ani takich butów, które będą za ścisłe dla naszego dziecka. Należy wziąć również pod uwagę to, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Jeżeli dziecko nosi rozmiar 22 z jednej firmy to nie znaczy, że jeżeli zdecydujemy się na buty od innego producent, rozmiar 22 również będzie dobry. Może się okazać, że potrzebujemy jednak rozmiaru 20. Zawsze kierujmy się długością wkładki.

Półbuty dziecięce - rodzaj butów dla dzieci

Gdy do końca nie mamy pewności, że rozmiar który wybraliśmy na pewno jest odpowiedni dla naszego dziecka, możemy jeszcze zrobić jedną rzecz. Wyjmujemy wkładki wewnętrzne z buta i sprawdzamy, czy pasują pod stopę dziecka.

Zasady doboru obuwia dziecięcego

Aby wybrać odpowiednie buty dla naszego dziecka, musimy się kierować kilkoma zasadami:

  • buty zawsze dobieramy do panującej pory roku,
  • wybrane buty zawsze powinny być stabilne oraz prawidłowo trzymać stopę dziecka w odpowiedniej pozycji. Nie powinny krępować ruchów, podczas chodu.
  • podeszwa butów powinna się zginać w odległości około 1/3 długości od palców. Jednocześnie powinna być odpowiednio twarda i powinna amortyzować wszelkie wstrząsy.
  • czubki butów powinny być zaokrąglone i odpowiednio szerokie. Tak by przód stopy nie był ściśnięty.
  • powinny być wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Wtedy stopa dziecka będzie uchroniona, przed nadmiernym poceniem.
  • Przeczytaj też: http://lov3.pl/obuwie-sportowe-dzieciece-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here