Na co zwrócić uwagę, wybierając kołdrę dla dziecka

Kluczowy wpływ na rozwój najmłodszych ma zdrowy i spokojny sen. Komfort i samopoczucie pociech są szczególnie istotne. Duże znaczenie ma więc odpowiednie dopasowanie pościeli i akcesoriów do spania. Poszukując kołdry dla dzieci, wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaka okaże się korzystnym wyborem. Możliwe do zakupienia kołdry dziecięce występują bowiem w różnych rozmiarach i są wykonane z wielu materiałów. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni przedmiot dla swojej pociechy?

Dobór właściwego rozmiaru

Wymiary kołdry powinny gwarantować dziecku szczelne opatulenie i ograniczać ryzyko rozkopania się w nocy. Zaleca się wybierać produkty, których długość odpowiada długości materaca. Szerokość może być dopasowana do wymiarów łóżka lub większa. Kołdry dziecięce odpowiednie dla niemowląt i pociech poniżej 5. roku życia posiadają wymiary 60×120 cm i 100×135 cm. Bardziej właściwy spośród podanych rozmiarów należy dostosować do indywidualnej sytuacji. Kołdra dla dziecka w wieku 5 – 10 lat powinna posiadać wielkość 140×200 cm.

Z jakiego materiału powinna być wykonana kołdra?

Pośród popularnych tworzyw, z jakich powstają wypełnienia kołder dla dzieci, pojawiają się wełna i puch. Pierwsze z nich może być korzystnym rozwiązaniem dla pociech uczulonych na roztocza. Zapewni również właściwą termoregulację. Do zalet wełnianej pościeli należy wysoki stopień odprowadzania wilgoci. Puchowe kołdry dla dzieci będą z kolei lekkie i ciepłe. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju materiały mogą uczulać. Mimo korzystnych właściwości, nie będą odpowiednie dla każdego dziecka. Jak wybrać pościel dla alergików?

Tworzywa hipoalergiczne

Kołdra dla dziecka ze skłonnością do uczuleń może być wykonana z silikonu, jedwabiu, włókien bambusowych lub kukurydzianych. Wszystkie rodzaje są wyjątkowo przewiewne i bezpieczne dla najmłodszych. Nie wywołują podrażnień i zapewniają odpowiednią termoregulację. Do szczególnie cenionych należą modele jedwabne, warto jednak pamiętać, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Rosnącą popularnością cieszą się wygodne i praktyczne dziecięce kołdry bambusowe. Kołdra dla maleństwa powinna posiadać również certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo. Odpowiednio dopasowana, zapewni dziecku spokojny sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here