Czego należy wystrzegać się w przypadku łysienia?

0
966

Zarówno łysienie jak i nadmierne przerzedzanie się włosów w sposób niekontrolowany mogą mieć różne podłoża oraz przyczyny, jednakże należy mieć świadomość, że niektóre wykonywane przez nas działania pielęgnacyjne lub stylizacyjne, a także pewne zaniedbania mogą dodatkowo pogorszyć stan naszego uczesania. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się właśnie tym aspektom. Zapraszamy do lektury!

Należy mieć świadomość, że organizm poprzez wypadanie włosów informuje nas o ich suboptymalnej kondycji. Oznacza to, że powinniśmy zaniechać działań mogących dodatkowo je osłabiać, przesuszać lub zwiększać ich łamliwość. Szczególnie odradzane jest poddawanie się zbyt dużej ilości zabiegów stylizacyjnych, przede wszystkim tych, które bazują na wykorzystaniu urządzeń generujących duże ilości ciepła, czyli lokówek, suszarek, czy prostownic.

Równie niekorzystny wpływ na stan naszego uczesania może mieć niewłaściwie zbilansowana dieta, a więc taka w której brakuje podstawowych witamin, mikroelementów i substancji odżywczych. Jeżeli regularnie zaniedbujemy owoce, warzywa, orzechy, czy produkty pełnoziarniste, zastępując je wyrobami wysoce przetworzonymi lub też niemającymi niemalże żadnych wartości dla naszego ciała produktami typu „fast food”, musimy mieć świadomość, że bezpośredni odbije się to na stanie naszej fryzury, bowiem do cebulek włosowych nie będą dostarczane niezbędne mikroelementy umożliwiające im prawidłowy rozwój. Niekiedy zdarzyć się może, że na pewne wysoce korzystne z punktu widzenia dietetyki posiłki nie możemy sobie pozwolić, przykładowo z uwagi na wszelkiej maści uczulenia –w takiej sytuacji nie strońmy od wysokiej jakości suplementów diety, które pozwolą uzupełnić niedobory i przywrócić organizm do zadowalającej kondycji.

Pamiętajmy jednak, że nawet jeżeli zauważymy nieprawidłowe przyzwyczajenia czy zaniedbania mogące powodować poważne problemy zdrowotne i postanowimy położyć im kres, to regeneracja włosów oraz skóry głowy będą miały charakter długotrwały – jest to bowiem proces odnowy po długim okresie ekspozycji na niekorzystne warunki. Jeżeli chcemy, aby w tym czasie nasze włosy prezentowały się o wiele bardziej korzystnie, skorzystać możemy z proszków i sprayów zawierających w składzie włókna keratynowe przywierające bezpośrednio do włosów oraz powodujące efekt bujnej i pięknej fryzury. Mogą Państwo poddać się zabiegowi aplikacji nadmienionych specyfików w przyjaznej atmosferze naszego salonu, gdzie zatrudnieni profesjonaliści dysponujący wieloletnim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą dołożą wszelkich starań, by efekt końcowy był spektakularny i wprawił w osłupienie nie tylko Państwa ale i osoby z Państwa najbliższego otoczenia. Serdecznie zapraszamy – z radością odmienimy Państwa życie na lepsze!

Leczenie włosów:  https://secondhair.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here