Jaka jest tektura falista

Produkt falista tektura arkusze spotykamy bardzo często, jest on obecny w naszym życiu i wykorzystywany przez wiele gałęzi przemysłu. Tektura falista to nic innego jak falujący arkusz papieru, oklejony papierem z dwóch stron. Musi to być bardzo mocny i wytrzymały arkusz papieru, ponieważ produkowane są z niego kartony o różnych rozmiarach i różnym przeznaczeniu. Produkt ten najczęściej występuje jako tektura falista w arkuszach.

Czym się charakteryzuje tektura falista w arkuszach?

Produkt tektura falista producent poleca jako towar mocny i wytrzymały. Jednak te właściwości zależą od wielu czynników. Między innymi tektura arkusze muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału oraz posiadać odpowiednią gramaturę i składać się z kilku warstw.Najczęściej tektura falista w arkuszach składa się z dwóch warstw, trzech lub kilku i ta ostatnia jej wersja jest najmocniejsza. Nic jednak nie obniża wartości tektury dwuwarstwowej czy też trójwarstwowej.Zawsze jednak tektura falista producent o tym mówi, jest produktem ekologicznym, poddawanym recyklingowi i produktem wykonanym z materiałów odzyskanych.

Jak dobrać odpowiednią tekturę?

W zależności, do czego jest potrzebna tektura falista, taki jej rodzaj trzeba wybrać. Pamiętać jednak zawsze trzeba, że tektura o wielu warstwach, posiadająca niższą gramaturę w swoim składzie, może być słabsza od tektury dwuwarstwowej posiadającej znacznie większe wartości swojej gramatury. Dodać też trzeba, że nie bez znaczenia jest wysokość fal w danych arkuszach tektury. Od ich wysokości zależy sprężystość produktu. Dlatego też uważa się, że tektura o wyższej fali jest mocniejsza i bardziej sprężysta, a więc bardziej wytrzymała.

Zastosowanie tektury

Tektura falista najczęściej stosowana jest do produkcji kartonów wszelakich rozmiarów i rodzajów. Jednak z niej wykonuje się też ozdoby, dzieła sztuki, dekoracje, przegrody do kartonów, różnego rodzaju teczki. Bardzo często ma ona też zastosowanie w budownictwie. Najwięcej wykorzystuje się jej w branży opakowań. Jednak produkt ten towarzyszy nam również w życiu codziennym. Kartony z tektury falistej spotykamy każdego dnia, coś w nich przynosimy, wynosimy, robimy z nich przesyłki czy paczki oraz przechowujemy w nich różne przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here