jakie pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu to jedne z istotniejszych elementów do przeprowadzenia makijażu, niejednokrotnie my kobiety o tym zapominamy oraz poświęcamy wszą naszą uwagę przeglądając etykiety kosmetyków. Tymczasem pędzle do makijażu są jednakowo ważne, jak kosmetyki. Wiele kobiet jednak nie wie, jakie pędzle do makijażu wybrać i czym się kierować przy im wyborze.

Jakie pędzle do makijażu są potrzebne?
Dla pań, jakie są niedoświadczone oraz właśnie rozpoczęły eksperymentować z makijażem, świetnymi pędzlami do pudru są te o szerokiej średnicy oraz delikatnym włosiu. Należałoby wyposażyć się także w profesjonalny pędzelek do cieni i do eyelinera. Do różu winnaś mieć specjalny pędzel o normalnej wielkości. Należałoby wybierać te skośno ścięte, ponieważ za ich pomocą niewątpliwie łatwiej nanieść róże oraz bronzery na policzki. W wypadku, kiedy stosujesz kosmetyki kolorowe w postaci drobnej (proszki), wybieraj pędzle o naturalnym włosiu. Unikaj tychże za dużych, ponieważ za ich pomocą będzie ci trudno dojść do wszystkich części twarzy, np. skrzydełek nosa lub wgnieceń oczu. Przeciętnej wielkości pędzel winien być doskonały do pudru oraz nie winien pozostawiać na twarzy smug. Jeśli stosujesz kosmetyki na podstawie oleju (np. podkład), wybieraj pędzle o sztucznym oraz delikatnym włosiu. Akcesoria do makijażu o twardym włosiu wybieraj tylko do eyelinera czy malowania brwi.

Pędzle syntetyczne lub naturalne?
Niewątpliwie polecamy naturalne, delikatne włosie, jakie uprości rozprowadzenie kosmetyku na powierzchni skóry, pozwala zapobiec podrażnień, brzydkich plam oraz smug. Jak sprawdzić, czy pędzel jest doskonałej klasy? Przesuńmy nim po dłoni: gdy włosie ładnie się złoży oraz nie „rozczapierzy”, nie winno być kłopotów. Pamiętajmy, iż rozciągliwe pędzle umożliwią dokładne nałożenie pudru lub cieni w ciężko dostępnych miejscach, takich jak kąciki oczu.

Pędzel do pudru
Jak wygląda? To tenże szczególnie charakterystyczny: ogromny, mięsisty, z subtelnie zaokrągloną główką. Jak działa? Pozwoli na pokrycie właściwej ilości produktu (nie za dużo oraz nie za mało) na relatywnie dużą przestrzeń twarzy. Starczy parę otaczających ruchów, aby zmatowić twarz (gdy używasz pudru proszkowatego przezroczystego), utrwalić makijaż (pudrem w kompakcie) lub subtelnie ją opalić (gdy używasz bronzera). Pędzel typu kabuki jest także najdoskonalszym pędzlem do nakładania wszystkich artykułów mineralny.

Pędzle do aplikacji różu oraz rozświetlacza
Pędzel do różu trochę różni się od pędzla, jakiego stosujemy do nakładania pudrów konturujących – jest mniejszy, okrągły, i jego włosie nie jest tak zbite. Czemu? Zwykle róż należy nakładać w niewielkich ilościach oraz niezwykle subtelnie, żeby nie przesadzić oraz nie otrzymać efektu maski. Mniej zbite włosie nabierze mniej produktu, i dopełnione końce pomogą dawkować efekt.

Do brwi
Tenże pędzelek jest mały, płaski oraz ukośnie obcięty. Zapewnia tworzenie cienkich, krótkich kreseczek, odtwarzających prawdziwe brwi. Pamiętaj, aby robić to zawsze w tym samym kierunku, w jakim rosną Twoje włosy. Szczotka służy do rozczesywania oraz „uładzania”, możesz spryskać ją lakierem do włosów przed użyciem, to spowoduje, iż brwi na dłużej będą tworzyły doskonały łuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here