kosmetyki

Kosmetyki są bardzo powszechne, każdy człowiek, zarówno młodszy, jak i starszy używa ich do poprawienia czy podkreślenia swojego wyglądu. Makijaż jest dla wielu osób hobby lub pasją, a także sposobem na lepsze samopoczucie i dodanie sonie pewności siebie. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z makijażem już w młodym wieku. W wieku nastoletnim zaczyna eksperymentować z kosmetykamim, nie ma w tym jednak nic złego. Pamiętajmy, że każdy produkt powinien być dostosowany pod naszą cerę oraz skórę. Chodzi tutaj zarówno o kosmetyki upiększające jak i pielęgnacyjne.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kosmetyki-podstawowe/

Kosmetyki – zacznijmy od pielęgnacji

Każda osoba zmaga się z różnymi niedoskonałościami skóry. Wypryski, przebarwienia czy wągry, zmniejszają naszą pewność siebie. Zakrywają je makijażem od razu czujemy się lepiej. Musimy pamiętać jednak, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Nawet najdroższy podkład nie da nam pożądanego efektu, dopóki nie zadbamy odpowiednio o naszą cerę.

Kosmetyki, które musisz mieć zawsze w swojej kosmetyczce

Pierwszą rzeczą, która będzie stanowiła poniekąd bazę jest podkład. Dobrze wybrany to taki, który nie będzie odcinał się kolorystycznie od szyi i rąk. Przy wyborze odpowiedniego podkładu ważne jest nie tylko natężenie koloru, ale także ton ( czy jest bardziej żółty czy bardziej różowy). 

Kiedy podkład jest już wybrany i zakupiony, teraz pora na korektor. Idealnie sprawdzi się on na worki pod oczami, pojedyncze wypryski, czy też przebarwienia. Nie ma potrzeby sięgać po mocno kryjący podkład, jeśli wyskoczy nam w jednym miejscu pryszcz. Na ratunek z takim uciążliwym problemem przyjdzie nam korektor. Ważne jest, aby jego kolor był odpowiednio dobrany pod odcień naszej skóry. Powinien on być nieco jaśniejszy od podkładu, zwłaszcza jeśli stosujemy go pod oczy lub na strefę T.

Przyszedł czas na puder. Dzięki niemu nałożony podkład i korektor będzie się dobrze trzymał i dodatkowo nie będzie się świecić. W zależności od naszej preferencji możemy sięgnąć po puder sypki bądź prasowany.

Jedną z podstaw makijażu jest podkreślenie oczu. Z pomocą przyjdzie nam tusz do rzęs. W zależności od tego, jakie mamy rzęsy użyjemy innych produktów. Do rzęs krótkich użyjemy tuszu wydłużającego. Do rzęs cienkich, pogrubiającego. Zależy do od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Zobacz też: http://lov3.pl/jak-dobrac-idealny-podklad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here