Zapalenie ucha

Zapalenie ucha to jedna z częstszych chorób wieku dziecięcego. Jeśli zauważymy jej objawy u swojego malucha, nie powinniśmy panikować, tylko jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który postawi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie. Specjalista, do którego powinniśmy zwrócić się w takiej sytuacji to laryngolog Katowice.

Objawy zapalenia ucha

W zdecydowanej większości przypadków zapalenie ucha pojawia się jako następstwo chorób nosa lub gardła, zwłaszcza tych nieleczonych albo niedoleczonych. Zdarza się jednak, że zapalenie jest chorobą pierwotną, której nie poprzedza żadna wcześniejsza infekcja. Pierwsze objawy zapalenia to ból ucha, pogorszony słuch i wyciek wydzieliny z kanału słuchowego. Jeśli zaobserwujemy któreś z nich u swojego dziecka, powinniśmy jak najszybciej poszukać pomocy.

Do kogo po pomoc?

Kiedy nasze dziecko uskarża się na ból ucha, w pierwszej kolejności powinniśmy zgłosić się do lekarza rodzinnego. To on oceni, czy nasze podejrzenia są słuszne, a jeśli tak, prawdopodobnie wystawi skierowanie do poradni specjalistycznej. Specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób uszu to laryngolog katowice. Niestety, może okazać się, że czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ będzie dość długi. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się laryngolog Katowice prywatnie. Oczywiście na prywatną wizytę nie potrzebujemy żadnego skierowania, jeśli więc zależy nam na czasie, a dziecko bardzo cierpi, może się to okazać najlepszym rozwiązaniem.

Leczenie zapalenia ucha

W większości przypadków laryngolog Katowice zaleca jedynie leczenie objawowe. Przyjmowanie przepisanych przez niego leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych powinno przynieść ulgę małemu pacjentowi i poprawić jego samopoczucie. Jeśli infekcja nie ustępuje mimo stosowania leków tego rodzaju, laryngolog Katowice prywatnie może zalecić wdrożenie antybiotykoterapii, oczywiście pod warunkiem, że choroba jest wywołana przez bakterie, a nie wirusy, czy grzyby. Ważne, by ściśle stosować się do zaleceń lekarza i nie bagatelizować już pierwszych objawów zapalenia ucha. W przeciwnym razie może ono prowadzić do poważnych powikłań, nawet takich jak trwałe pogorszenie słuchu, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here