Jak nie zapomnieć o ważnym dniu?

Życie w biegu w zasadzie codzienność współczesnych ludzi. Każdego dnia do załatwienia jest mnóstwo spraw zawodowych, do tego po powrocie na odhaczenie czeka długa lista obowiązków domowych. Trudno z tym wszystkim nadążyć, przez co nieuniknione są mniejsze lub większe zaległości. Rzeczy do nadrobienia są dodatkowym stresem, który wspólnie ze zwyczajowym szybkim trybem życia generuje nie lada napięcie. W konsekwencji zapomina się, kiedy dzień ojca czy święto mamy. Pół biedy jeżeli usłyszy się audycję w radiu czy program w telewizji. O ważnych dniach przypomina też Internet, głównie pokaźna liczba reklam i ofert w skrzynce mailowej. Gorzej jeżeli chodzi o bardziej prywatne święta, jak rocznice ślubu czy urodziny. Jak o nich nie zapomnieć?

Na pewno przyda się kalendarz. Może być elektroniczny, choć warto mieć także tradycyjny drukowany. Pod warunkiem jednak, że będzie się z niego korzystać. W przeciwnym razie nawet jeżeli konkretna data zostanie zapisana i tak się ją przeoczy. W przypadku kalendarza w komputerze czy telefonie nie ma takiego problemu. Program wyśle bowiem przypomnienie, kiedy dzień ojca czy inne święto nadejdzie. Jeżeli planuje się kupno prezentu, powiadomienie najlepiej ustawić kilka dni. Z opcją dodatkowego przypomnienia. Wiadomo, w szczególnie zabiegane dni trudno się skupić na wybieraniu upominku. W dzisiejszym świecie życie bez dobrego kalendarza jest trudne. Nawet jeżeli ktoś nie używa go do celów służbowych, warto w niego zainwestować. Chociażby po to, by być na bieżąco z ważnymi datami. Nie wszyscy świętują rocznicę pierwszego spotkania czy pocałunku. Wielu nie przepada nawet za urodzinami. Mimo wszystko warto jednak celebrować takie momenty w życiu. Nawet jeżeli nie robi się dużej imprezy, zawsze można choć na chwilę wspomnieć minione wydarzenia. I zastanowić się, jak te z pozoru błahe odmieniły późniejsze życie. To codzienne bywa sporym wyzwaniem, tym bardziej opłaca się czasami przełamać rutynę i poświętować.

W przypominaniu o ważnych datach można liczyć nie tylko na nowoczesną elektronikę czy kalendarz książkowy. Warto też starać się zwyczajnie o nich pamiętać. Współcześni ludzie coraz bardziej opierają się na maszynach, co za tym idzie ograniczając wysiłki własnego mózgu. Jak pokazują badania, warto angażować go do pracy jak najczęściej. Dzięki temu dłużej pozostaje sprawny i nie jest tak narażony na problemy związane z degeneracją neuronów. Owszem, czasami się o czymś zapomni, mimo to opłaca się w imię zdrowia angażować swoje szare komórki. Pamiętając o tym, kiedy dzień ojca, robi się bowiem nie tylko przyjemność tacie, ale czyni się także coś dobrego dla siebie. Nie tak trudno jest zapamiętać kilka kluczowych dat. Często ludzie tłumaczą swoje zapominalstwo zabieganiem i zapracowaniem. Jest to prawda, ale tylko do pewnego stopnia. W rzeczywistości jeżeli ktoś chce pamiętać, to może to zrobić. Wypracowane w ten sposób połączenia nerwowe przydadzą się także w innych aspektach życia. Łatwiej będzie pamiętać o terminach zleceń czy ważnych spotkaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here