Kiedy obchodzimy halloween

Halloween to amerykańskie święto duchów. W Stanach Zjednoczonych jest ono obchodzone bardzo hucznie. Wiele osób z dużym wyprzedzeniem przygotowuje się do tego dnia, szyjąc kostiumy i robiąc dekoracje. Halloween staje się coraz bardziej popularne także w Polsce. Najczęściej tym świętem zafascynowane są małe, kilkuletnie dzieci oraz młodzież. W wielu klubach nocnych i dyskotekach z okazji tego dnia organizowane są huczne imprezy.
Wiele młodych osób zastanawia się kiedy obchodzimy halloween.
Święto to obchodzone jest 31 października, dzień przed świętem zmarłych, które jest obchodzone w Polsce. Tego dnia, wieczorem, grupy młodych osób przebierają się w przerażające i upiorne postacie, na przykład szkielety, duchy, zombie czy inne potwory. Obowiązkowe tego dnia są krwawe makijaże, imitujące głębokie rany i blizny. Wszystko to ma na celu wzbudzenie strachu i przerażenia.
Przebierańcy zazwyczaj chodzą po domach, zbierają słodkości i drobne kwoty pieniędzy. Osoby, które nie otworzą im drzwi, niekiedy ukarane zostają małym psikusem. Hasłem przewodnim tego dnia jest ‚cukierek albo psikus’. Zabawa ta trwa do późnych godzin nocnych.
Najbardziej popularnym symbolem tego święta jest dynia z wydrążonymi zębami, która podświetlona prezentuje się dość upiornie. W dyni zazwyczaj umieszcza się świece lub latarki, które uwydatniają wydrążone wzory. Ozdoby te bardzo ładnie prezentują się w późnych godzinach wieczornych i w nocy. Takie dynie w okresie halloween spotkać można na ulicach, sklepowych wystawach oraz w parkach miejskich. Wiele osób dekoruje dyniami swoje domy i ogrody.
Co ciekawe, miąższ z dyni można wykorzystać w kuchni, przygotowując z niego pyszny krem lub deser. Dynia ma słodki, delikatny smak i bez obaw można ją podawać nawet kilkumiesięcznym dzieciom, gdyż nie ma ona właściwości uczulających. Jest doskonałym produktem w czasie rozszerzania diety.
Innymi charakterystycznymi motywami są sztuczne szczęki, duchy, krwiste makijaże, wampiry, czarownice, czaszki oraz czarne koty, które kojarzone są z nieszczęściem.
Małe, kilkuletnie dzieci przebierają się w mniej upiorne postacie, najczęściej są to bohaterowie z bajek, oraz inne zabawne stroje, które nie wzbudzają przerażenia.
Z okazji halloween wiele osób dekoruje domy, organizuje spotkania ze znajomymi, w czasie których przeprowadza się wróżby i różne zabawy.
W Polsce halloween cały czas wzbudza wiele kontrowersji i ma wielu wrogów. Zdecydowanie więcej osób obchodzi święto zmarłych i dzień zaduszny, który jest czasem zadumy i refleksji. Chrześcijaninie potępiają halloween, porównując je do satanistycznych obchodów.
Wiele osób młodych traktuje ten dzień po prostu jako okazję do dobrej zabawy w gronie znajomych.
Akcesoria, stroje i gadżety na tego typu imprezę mają w swojej ofercie supermarkety, dyskonty, a także wiele sklepów internetowych.
W wielu sklepach spożywczych dostępne są żelki w kształcie szczęk wampira, cukierki w upiornych papierkach, czekoladki w kształcie czaszek oraz lizaki przypominające duszki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here