Kiedy warto wybrać się na przeszczep włosów

Piękne włosy to atrybut urody kobiet i mężczyzn. To też oznaka zdrowia organizmu. Często jest tak, że gdy przestajemy o siebie dbać, słabo się odżywiamy, od razu widać to po stanie naszych włosów. Niestety, w niektórych przypadkach problemy są jeszcze bardziej poważne. Może pojawić się na przykład łysienie plackowate. Kobiety i mężczyźni, którzy są dotknięci łysieniem plackowatym, bardzo często tracą wiarę w siebie, poczucie własnej wartości. Zaczynają unikać wyzwań, kontaktów społecznych. Przeszczep włosów Katowice to metoda leczenia, która może pomóc im pokonać problem. Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

Przeszczepianie włosów – na czym to polega?

Czym tak naprawdę jest przeszczepianie włosów? Na czym polega ten zabieg? Bardzo dużym skrócie, podczas zabiegu ze skóry głowy pacjenta pobierane są grafty, a zatem pojedyncze mieszki włosowe wraz z cebulką i fragmentem skóry. Następnie są one wszczepiane tam, gdzie włosy wcześniej wypadły. Nowoczesna klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym wykorzystuje się nowatorskie metody leczenia, dzięki czemu pracownicy medyczni działają szybciej, sprawniej. Wszystko to jest możliwe dzięki robotom medycznym, które precyzyjnie pobierają mieszki włosowe.

Klinika przeszczepu włosów

Warto umówić się na pierwsze spotkanie do kliniki przeszczepu włosów, podczas którego spotkamy się z trychologiem. Ten specjalista zrobi bardzo dokładny wywiad, dzięki czemu uzyska pewność, czy przeszczep włosów u danego pacjenta jest odpowiednią metodą leczenia.Trzeba nastawić się również na to, że trychologii potrzebne będą wyniki badań ogólnych, w tym również morfologii.

Przeszczep włosów Katowice – ile to kosztuje?

Pacjentów zawsze interesuje cena zabiegu. To zupełnie normalne. W przypadku przeszczepu włosów warto pamiętać o tym, że za wszystko płaci się z własnej kieszeni. Obecnie zabieg nie jest refundowany w ramach ubezpieczenia w NFZ. Cena zabiegu waha się w zależności od tego, jak wiele graftów zostanie pobranych oraz szczepionych. Należy liczyć się jednak z kosztami co najmniej około 2000 zł. W przypadku wielu nagich miejsc na skórze pacjenta, zabieg trzeba będzie powtarzać kilkakrotnie. Dzięki temu można pozbyć się jednak tego kompleksu, jakim są nagie obszary na skórze głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here