jaki klimatyzator przenośny

Klimatyzator jeszcze do niedawna uważany był za luksus. Jednakże teraz klimatyzatory w domu są znajdowane coraz powszechniej. Najpopularniejsze są klimatyzatory przenośne oraz split. Gdy w domu jest za gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Należy jedynie rozważyć jego wybór, aby finalnie nie być zawiedzionym z rezultatów schładzania. Zdecydowana większość osób decyduje się na nadmieniony wyżej klimatyzator przenośny, jednakże jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Klimatyzator przenośny lub klimatyzer?
Alternatywę dla klimatyzatora stanowi odrębne urządzenie – klimatyzer. Działa ono w trochę odmienny sposób. Zamiast elementu ochładzającego w środku znajduje się zazwyczaj ściereczka zmoczona wodą. Powietrze przez nią przechodzi, chłodzi się oraz w takiej formie dociera do pomieszczenia. W przeciwieństwie do klimatyzatora klimatyzer nie suszy zatem powietrza, ale je nawadnia. Ma to jednakże własne ograniczenia, szczególnie kiedy w otoczeniu znajdują się urządzenia multimedialne (zagrożenie usterki) lub papier. Klimatyzer pracuje z mniejszą efektywnością aniżeli klimatyzator przenośny oraz chłodzi powietrze jedynie w najbliższym otoczeniu. Przydaje się tymczasem jako urządzenie pomocnicze lub wykorzystywane od czasu do czasu, np. przy największych upałach.

Jaki klimatyzator do mieszkania?
Klimatyzator jest urządzeniem zauważalnie droższym od każdego klimatora. Najtańsze są klimatyzatory przenośne kompaktowe, w jakich blok chłodniczy (parownika) oraz grzewczy (skraplacza) połączone są w pojedynczej obudowie. Taki sprzęt także ma zintegrowany pojemnik na wodę, tyle, ze nie idzie o wodę spełniającą funkcję elementu ochładzającego (jak w klimatorach) ale wodę uzyskiwaną ze skraplanej pary hydrologicznej z otaczającego powietrza w efekcie wymiany termicznej.

Ile kosztuje klimatyzator do domu?
To niewątpliwie zależy od rodzaju urządzenia, i również jego najistotniejszych parametrów. W wypadku tradycyjnych modeli mobilnych, musimy przygotować się na koszt od 200 do blisko 1000 złotych. Te bardziej rozbudowane mogą kosztować dwa razy więcej. Najdroższe będą niewątpliwie stacjonarne systemy klimatyzacyjne, jakich wartość niejednokrotnie kursuje chociażby w granicach 5000 złotych. Niezależnie od dobranego rodzaju, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na najistotniejsze parametry technologiczne interesujących nas urządzeń.

Parametry klimatyzatorów przenośnych
Przed nabyciem urządzenia należy niewątpliwie zwrócić wyjątkową uwagę na parametry modeli. Technologiczne charakterystyki klimatyzatorów mogą zdecydowanie się różnić. Inna rzecz do sprawdzenia to przepływ powietrza przedstawiony w m3/h. Generalnie zasada jest taka: im większa wartość, tym szybsze jest schładzanie. Należałoby również zwrócić uwagę na poziom hałasu. W zależności od typu urządzenie może wysyłać od 30 do 60 dB. Najlepiej dobrać klimatyzator o maksymalnym poziomie hałasu blisko 45 dB. Z dodatkowych funkcji istotną opcją jest również regulacja prędkości wentylatora. Im szybszy nawiew, tym prędzej wnętrze zostanie schłodzone. Pod względem temperatury większość klimatyzatorów przenośnych może wychłodzić wnętrze do 15 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here