Trening na siłowni

Siłownia jest to czas, kiedy bardzo dużo osób zaczyna zastanawiać się nad swoją dietą. W internecie można znaleźć opinie o tym, że dieta to 70%, a trening to 30% z efektu, który można osiągnąć chodząc na siłownie. Jednak nie jest to do końca prawda i bardzo często najważniejsze w treningu i diecie jest to, żeby tego trzymać się na 100%. Jeśli ktoś podchodzi poważnie do tematu siłowni i tego, jak będzie wyglądał to musi naprawdę być bardzo uważnym w tym co je i jak trenuje. Jeśli chodzi o trening to warto zanim pójdzie się na siłownie zakupić darmowy trening personalny żeby ktoś pokazał podstawowe ćwiczenia i żeby nie było problemów z techniką, ponieważ bardzo często nowe osoby, które idą na siłownie mogą zrobić sobie krzywdę. Trzeba pamiętać, że na siłowni trenuje się głównie poprzez przeciążenia organizmu i to na tym polega cały trening. Robi się przeciążenie, a organizm będzie adaptował się do nowych zmiennych, dzięki czemu na następnym treningu będzie on mógł podnieść więcej. Jest to bardzo prosty schemat jednak pamiętając o tym, że trenuje się na coraz większym obciążeniu trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednią technikę wykonywania danych ćwiczeń, jeśli ktoś o tym zapomni to niestety, ale może doznać kontuzji, które czasami trwają bardzo długo i mogą wyeliminować kogoś na długie lata z treningu.

Dieta
Jeśli chodzi o dietę to młode osoby, bardzo często zadają pytanie, jakie białko polecacie. Takie pytanie pada głównie do osób starszych i przede wszystkim większych. Ma to na celu dowiedzenie się jak osiągnąć taką sylwetkę jak mają takie osoby. Białko można dostarczać w przeróżny sposób i najczęściej stosowane sposoby to odżywka białkowa, której jest kilka rodzai i pokarm. Jeśli chodzi o pokarm to białko można dostarczyć do organizmu albo ze zwierząt i wtedy mówi się, że białko jest pochodzenia zwierzęcego, albo z roślin i wtedy nazywa się to białko pochodzeniem roślinnym. Jeśli chodzi o to, jakie jest lepsze to bardzo często słyszy się opinię, że białko zwierzęce jest lepiej przyswajalne przez organizm i nie jest to nic dziwnego, bo organizm ludzi nie trawi wszystkiego i wydala bardzo dużo różnego rodzaju pokarmów. Jeśli chodzi o białko roślinne to jego przyswajalność jest dość słaba i jest to główny minus przed korzystaniem z niego. Jednak jeśli jest ktoś wegetarianinem albo weganinem to niestety, ale będzie on musiał korzystać z tego rodzaju białka, dlatego zaleca się zwiększone porcje tego białka, żeby przyswoić jego jak najwięcej się da.

Trening
Jeśli chodzi o trening to sprawa jest równie złożona jak w przypadku diety i naprawdę dla początkującego najważniejsze jest to, żeby trenować regularnie. Jeśli ktoś nie będzie odpuszczał treningów, a do tego będzie on mógł trzymać zdrową dietę, gdzie będzie dużo białka to na pewno będzie taka osoba miała bardzo dobre efekty na siłowni i nie chodzi tutaj tylko o sylwetkę, ale także o budowanie siły, bo najważniejsze w treningu jest to, żeby dodawać objętości do treningu, a można to robić za pomocą zwiększania obciążenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here