Walentynki - święto zakochanych.

Walentynki to popularny dzień zarówno w Polsce jak i za granicą – obchodzony zawsze w dniu czternastego lutego. Kiedy są walentynki 2019? W tym roku walentynki wypadają w dniu tygodnia jakim jest czwartek – zatem warto jest pomyśleć o zarezerwowaniu dwóch ostatnich dni tygodnia w pracy jako wolne i wtedy będziemy mogli cieszyć się przedłużonym weekendem – dzięki czemu możemy wyjechać z partnerem lub partnerką na mini wakacje z tej okazji. Na walentynki warto wybrać się do jakiegoś przyjemnego kurortu spa oferującego przybywającym gościom szereg atrakcji takich jak możliwość uprawiania sportów zimowych, termy oraz spa. Mało tego warto jest wybrać takie miejsce, które nie jest tłumnie oblegane przez turystów oraz innych zakochanych chcących spędzić miło święto zakochanych. To kiedy są walentynki może czasem kolidować z terminem ferii zimowych – dlatego w wielu kurortach narciarskich w Polsce może być bardzo tłoczno. Na walentynki możemy jednak wybrać – inne miejsca przedstawiające bardzo wysokie standardy oraz jakość, a jednocześnie mało popularne i mało znane – na przykład kraje bałkańskie- Serbia, Bułgaria czy też Czarnogóra.
Walentynki to święto, które znane było już w czasach starożytnych Rzymian. To kiedy są walentynki uzależnione jest od obchodzonego w kościele katolickim święta ku czci świętego Walentego – patrona zakochanych. W Polsce zwyczaj obdarowywania się kartkami oraz liścikami miłosnymi został rozpowszechniony w latach dwudziestych ubiegłego wieku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Wielu z nasz spotyka swego rodzaju trudności szukając wyjątkowego i niepowtarzalnego pomysłu na prezent walentynkowy bowiem święto to obchodzimy każdego roku – a chcielibyśmy bardzo uniknąć powtarzalności w związku z prezentami jakie mamy zamiar wręczyć drugiej połówce. Jeżeli chodzi o walentynkowe inspiracje oraz pomysły na prezenty dla ukochanej osoby to wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się ekskluzywne perfumy damskie oraz męskie, zestawy kosmetyków dla niej lub dla niego, eleganckie i pyszne oraz luksusowe czekoladki, ciepły koc na zimę, ciepłe i miłe w dotyku ogrzewające zmarznięte stopy skarpety, bilet do kina na popularną komedię romantyczną, wyjście do opery bądź teatru.
Pomysłem jaki właściwie zawsze jest trafionym i nigdy nie wychodzi z mody jest książka. Jeśli nasza druga połowa jest zagorzałym czytelnikiem lub czytelniczką to chyba nie ma nic lepszego od uniwersalnej i ponadczasowej… książki. Taki prezent dostarczy wielu wrażeń oraz wzruszeń, a także przeniesie do świata bohaterów, pozwoli razem z nimi przeżywać ciekawe przygody.
Walentynki to święto, które kojarzy niemal każdy z nas – wszyscy wiemy kiedy są walentynki oraz chętnie je obchodzimy i świętujemy z wybranką lub wybrankiem serca swego. Pamiętajmy jednak, aby swoje uczucia oraz przywiązanie okazywać sobie wzajemnie każdego dnia w roku – a nie tylko wtedy kiedy są walentynki być dla siebie miłym i serdecznym. A po ich ukończeniu mijać się i nie zauważać nawzajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here