Jaki rower dla 5 latka?

Jazda na rowerze jest jedną z najprzyjemniejszych dyscyplin na świecie i na pewno nikt nie musi cię do tego przekonywać. Sam, gdy tylko możesz i gdy tylko pozwala ci na to twój grafik, korzystasz z niej w wolnych chwilach, udając się na bliższe lub dalsze wycieczki. Od kiedy tylko stałeś się ojcem, wiedziałeś już, że swoją miłość do aktywności fizycznej przekażesz także swojemu dziecku i razem z nim będziesz w każdym weekend wyruszać na wspaniałe kolarskie wyprawy. Najpierw jednak, zanim do tego dojdzie, twój malec musi nauczyć się jeździć na rowerku. A jaki rower dla 5 latka powinieneś wybrać, by ta nowa umiejętność została przez dziecko szybko i bezproblemowo opanowana?

Gdy twoja pociecha była jeszcze znacznie młodsza, już wtedy próbowałeś w jakimś tam stopniu zacząć zachęcać ją do ruchu na świeżym powietrzu. Nie mogłeś oczywiście posadzić jej nawet na czterokołowym rowerku, dlatego doczepiałeś mały wózeczek do swojego dwukołowego pojazdu i umieszczałeś w nim szkraba, przyzwyczajając go do średniego tempa jazdy i wiatru. Taki wózeczek szybko zastąpiłeś fotelikiem, który oczywiście jest bezpieczniejszy, zwłaszcza jeśli zostanie na stałe przymocowany do roweru dorosłej osoby. Już teraz dostrzegasz, że twoja pociecha rzeczywiście zafascynowała się kolarstwem. Gdy tylko zobaczy, że wyciągasz rower z piwnicy, jej buzia sama się śmieje, a rączki już wyciągają się w twoją stronę, byś mógł podnieść szkraba i usadzić go na foteliku. Miłość do sportu warto rozwijać w dzieciach już od tych pierwszych dni ich życia. A potem, gdy dziecko zaczyna już podrastać, należy kontynuować swoją misję, tym razem ucząc je, jak może zupełnie samodzielnie korzystać z rowerku.

Sam więc uznałeś, że skoro twój szkrab skończył już piąty rok życia i niedługo pójdzie do szkoły, jest to dobry moment na to, aby do perfekcji opanował on sztukę jazdy na rowerze. Na samym początku, gdy był znacznie mniejszy, specjalnie dla niego zainwestowałeś w tzw. rowerek biegowy. Pojazdy tego rodzaju zostały skonstruowane specjalnie z myślą o maluszkach. Dziecko może sobie na nich usiąść tak jak na zwykłym rowerze, tyle że nie opiera swoich stópek na pedałach, bo to właśnie ich w pojazdach biegowych brakuje. Koła napędzane są siłą samych nóg. Maluszek odpycha się na swoich stópkach, przeciągając je po podłodze i w taki sposób mogąc cały czas jechać do przodu. Gdy sam byłeś jeszcze mały, takich rowerków biegowych na rynku po prostu nie było, ale teraz stały się one już częścią wyprawki dla każdego malca i niemalże wszyscy rodzice chętnie po nie sięgają. Sam to niegdyś zrobiłeś, ale teraz nadeszła pora na kolejne zmiany. Twoja pociecha na pewno już dawno temu wyrosła ze swojego biegowego rowerka, więc musisz ostatecznie kupić jej prawdziwy kolarski pojazd.

A jaki rower dla 5 latka będzie najlepszy? To wszystko zależy od wzrostu twojej pociechy, jej wagi i ogólnych umiejętności. Najlepiej więc razem z dzieckiem udaj się do sklepu z pojazdami sportowymi i poproście o pomoc w wyborze pracownika takiego punktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here